Fudokan karate Brno
Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno

Výzvy trenérů

Připraviil jsme pro vás online tréninky a výzvy. Plněním výzev a účastí na trénincích získáváte body. Ti, kteří získají nejvíce bodů se můžou těšit na hodnotné ceny (dobroty, slevové kupóny, poháry, medaile, diplomy a další drobné ceny).

Odkaz na Průběžné pořadí - Výzvy trenérů

Obecné informace k výzvám

Výzva č. 10

Výzva č. 10

Výzva trenérů: 10.-16.5.2021 - jedná se o poslední výzvu!

vyzva-10.png

Karate část výzvy - DoJoKun

Během týdne od 10. do 16. května se naučte DoJoKun - morální pravidla, která jsou součástí mnoha japonských bojových umění.

 • Přečti a nauč se DoJoKun.
 • Dódžó kun bychom doslovně přeložili jako pravidla dódžó (tělocvičny), avšak tato pravidla nemají platit pouze při lekcích bojových umění. Adept by měl uchovávat tato pravidla stále ve své mysli a dodržovat je v běžném životě
 • Existuje několik překladů DoJoKunu, my použijeme verzi z Wikipedie:
  • 一、人格完成に努むること
   hitocu, džinkaku kansei ni cutomuru koto
   zaprvé, usiluj o zdokonalení charakteru
  • 一、誠の道を守ること
   hitocu, makoto no miči 'o mamoru koto
   zaprvé, buď věrný a braň cestu pravdy
  • 一、努力の精神を養うこと
   hitocu, dóryoku no seidžin 'o jašinau koto
   zaprvé, rozvíjej ducha úsilí
  • 一、礼儀を重んずること
   hitocu, reigi 'o omonzuru koto
   zaprvé, respektuj ostatní a projevuj laskavost
  • 一、血気の勇を戒むること
   hitocu, kekki no jú 'o imašimuru koto
   zaprvé, vyvaruj se násilného chování
 • Na začátku každého pravidla je slovo zaprvé (hitocu). Toto slovo zvýrazňuje rovnost a nejvyšší důležitost všech pravidel v dódžó kun. Všechna tato pravidla mají stejnou váhu a cvičenec by je měl všechna stejně respektovat a dodržovat.
 • Nauč se zpaměti všech pět pravidel. Můžeš se je naučit pouze česky, nebo navíc i japonsky.
 • Natoč video, kde všech pět pravidel odrecituješ. Pokud se je naučíš i japonsky, zarecituj každé pravidlo napřed japonsky a poté česky.
 • Nahraná videa nám odevzdej na náš na náš Google Disk. Video správně pojmenuj např. prijmeni-jmeno-dojokun
 • Za odrecitování pravidel česky získáš 20 bodů, za japonštinu získáš dalších 15.

Kondiční část výzvy - cyklovýlet

Během týdne od 10. do 16. května bychom chtěli, abyste podnikali výlety na kole (případně na koloběžce apod.) do okolí.

Pro jubilejní desátou výzvu jsme připravili změnu - místo pěších výletů bychom chtěli, abyste podnikali výlety na kole, či obdobném dopravním prostředku na vlastní pohon (koloběžka, kolečkové brusle apod.) Za každé dva kilometry získáš jeden bod.

Vaše výlety vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, dbejte na vaši bezpečnost, zejména dodržujte dopravní pravidla, a buďte ohleduplní. Během výletu pořiďte také několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Pokud si na začátku výletu spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 9

Výzva č. 9

Výzva trenérů: 3.-9.5.2021

vyzva-9.png

Cvičební část výzvy - III. kolo Národního poháru

Během týdne od 3. do 9. května natočte soutěžní videa a přihlašte se na třetí kolo Národního poháru.

 • Prostuduj si propozice a přihlášku na druhé kolo Národního poháru. (V tuto chvíli ještě propozice nejsou zveřejněny)
 • Pro účast v disciplíně kata Národního poháru natoč jeden videosoubor (jedna kata). Pokud se chceš zúčastnit i disciplíny kihon (pouze žákovské kategorie), natoč i video kihon (techniky dle propozic a věkové kategorie).
 • Žákovské kategorie se také mohou dobrovolně zúčastnit přidružené soutěže Pohár nadějí (disciplíny kata i kihon). V tom připadě je potřeba nahrát druhé video (nelze použít jedno zacvičení do obou soutěží). Startovné se platí zvlášť pro obě soutěže.
 • Před zahájením cvičení v každém videu musí každý soutěžící říci své jméno, název soutěže a název kata. Více informací naleznete v propozicích.
 • Před samotným cvičením kata či kihon se rozcvičte, například podle Jakuba:
 • Nahraná videa nám odevzdej na náš na náš Google Disk. Video správně pojmenuj např. prijmeni-jmeno-kata-NP, prijmeni-jmeno-kihon-nadeje
 • Po cvičení se pořádně protáhni (statický strečink)
 • Vyplň formulář s přihláškou
 • Pokud budete mít zájem, tak vás po předchozí domluvě (emailem nebo telefonicky) mohou natočit trenéři během nebo po tréninku.

Kondiční část výzvy - pozdrav slunci

Během týdne od 3. do 9. května bychom chtěli, abyste podnikali výlety do okolí a zacvičili si venku pozdrav slunci. Svůj pozdrav slunci nahrej na video. Jak se pozdrav slunci cvičí? Takto:

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Za každý zacvičený pozdrav slunci (při různých výletech) získáš 10 bodů. Maximum je ale pět pozdravů slunci, tedy 50 bodů. Stále platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Kromě videa s pozdravem slunci během procházky pořiďte také několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 8

Výzva č. 8

Výzva trenérů: 26.4.-2.5.2021

vyzva-8.png

Cvičební část výzvy - Japonské jméno a trénink

Během týdne od 26. dubna do 2. května se naučíte napsat své jméno japonsky a konečně si po dlouhé době zacvičíme naživo!

 • Tento týden rozjíždíme venkovní tréninky na hřišti ZŠ Otevřená. Zúčastnit se tento týden tréninku je součást této výzvy. Více o tréninku v samostatné novince a v emailu.
 • Pro splnění této výzvy dones na trénink své jméno zapsané v japonštině. Doporučujeme jméno napsat velké na formát A4 například fixou.
 • Systém japonského písma patří k nejsložitějším na světě – používá se kombinace čínských znaků (kandži) a dvě fonetické slabičné abecedy (hiragana a katakana). Tradičně jsou znaky uspořádány do sloupců, ve sloupci se píše shora dolů. My využijeme abecedu hiragana (i když správně bychom měli použít pro cizí jména katakanu). V této abecedě většina znaků představuje souhlásku a samohlásku (například KA, HO, MI apod.) nebo pouze samohlásku. Na wikipedii najdeme Tabulku znaků i s informacemi, jak se píší. Více informací najdete dále třeba tady.
 • Na rozdíl od japonštiny se v češtině vyskytují hojně i slova, kde se nachází dvě souhlásky za sebou, nebo souhláskou končí. V tomto případě musíme doplnit samohlásky a z Petra se tak stává Petoru, z Josefa Jozefu. Japonci také nemají písmenko L, místo něho používají R (takže Filip je Firipu). Jsou i další odlišnosti, se kterými si případně poraďte, jak nejlépe dovedete :)
 • Pokud donesete své jméno napsané (nakreslené) na trénink, získáváte 15 bodů. Pokud na trénink nepříjdete, ale fotografii svého jména nahrajete na na náš Google Disk, dostanete 5 bodů.

Kondiční část výzvy - Karate-gi a zvířata

Během týdne od 26. dubna do 2. května bychom chtěli, abyste podnikali výlety a pořizovali na zajímavých místech fotky v kimonu. Pokud na fotce bude zvíře, získáte bonus.

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Na výlet si vezmi do baťůžku kimono. Až dojdeš na nějaké hezké či zajímavé místo, obleč si kimono a popros spoluvýletníky, aby tě vyfotili v nějaké karate póze (vyber si postoj a techniku). Pokud bude na fotce zvíře, získáváš bonus (hmyz a další bezobratlí, jako třeba žížaly, a podobná havěť se nepočítá :))

Pravidla pro bodování jsou následující:

 • Fotka v kimonu - 10 bodů
 • Na fotce je pes - bonus 2 body
 • Na fotce je jiné zvíře - bonus 5 bodů
 • Na fotce je lama - bonus 8 bodů
 • Pokud se na fotce vyskytuje více zvířat, je zabodováno to nejhodnotnější
 • Každého zvířecího jedince lze použít pouze jednou. Více jedinců jednoho druhu je v pořádku.
 • Body získáváš v ramci jednoho výletu jen jednou.

Přiklad: pokud z jednoho výletu zašleš 8 fotek a na 4 z nich je pes, získáváš 10+2 body za fotku v kimonu ze psem. Další fotky z téhož výletu se nebodují (ale zašli je do galerie!). Pokud ale druhý den podnikneš další výlet, kde nafotíš 5 fotek, 2 se stejným psem jako včera, 1 s jiným psem a 2 s lamou, získáš dalších 10+8 bodů za fotku z lamou, protože je nejcennější. Pokud by ses nevyfotil s lamou, získal bys 10+2 bodů za psa - toho jiného než včera.

Opět platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 7

Výzva č. 7

Výzva trenérů: 19.-25.4.2021

vyzva-7.png

Cvičební část výzvy - Suzukiho strečink

Během týdne od 19. do 25. dubna si protáhnete svaly za pomocí Suzukiho strečinku.

 • Připravené cvičení můžeš za týden zacvičit několikrát (doporučujeme třikrát). Každé zacvičení je za 10 bodů. Při následných cvičeních, když už cviky znáš, si můžeš prodloužit časový interval výdrže v poloze.
 • Před každým cvičením se rozcvič, třeba podle Jakuba. Statický strečink vždy prováděj se zahřátými svaly.
 • Samotné cvičení proveď podle videa.
 • Po skončení cvičení natoč krátké video, kde cvičení zhodnotíš. Jak se ti cvičilo a který cvik byl nejnáročnější.
 • Nahraná videa nám odevzdej na náš Google Disk. Video správně pojmenuj, např. prijmeni-jmeno-strecink

Kondiční část výzvy - výšlap na Fuji

Během týdne od 19. do 25. dubna bychom chtěli, abyste podnikali výlety a počítali si ušlapané výškové metry. Váš úkol je vylézt na horu Fuji (Fudži).

Fudži (japonsky 富士山, Fudži-san) je nejvyšší hora Japonska. Rozkládá se v regionu Čúbu na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši na západ od Tokia, z kterého je za jasného počasí viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při tichomořském pobřeží ostrova Honšú.

Fudži je vysoká 3 776 metrů. Na horu lze vystoupit po čtyřech trasách – Gotemba Trail, Subashiri Trail, Fujinomiya Trail a Yoshida Trail, která je nejpopulárnější. Právě na jejím začátku ve výšce 2 300 m. n. m. náš fiktivní výstup započneme.

Během týdne podnikej výlety. Každý výlet si zaznač (pomocí mobilní aplikace, Mapy.cz apod.) tak, aby bylo vidět celkové stoupání na trase. Tvým cílem je celkově překonat stoupání stejné jako při výstupu na horu Fudži po dané trase, celkem tedy 1 476 m. Na trase se po 300 metrech nacházejí výškové tábory. Za každý zdolaný výškový tábor získáš 10 bodů. Za zdolání vrcholu získáš navíc 20 bodů. Celkem tak můžeš za tuto výzvu získat 60 bodů.

V rámci této výzvy nezískáváte 2 body z každý kilometr jako obvykle. Plně se tedy soustřeďte na výškové metry.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk spolu s mapkou trasy s vypsanými výškovými metry! Doporučujeme vyznačit trasu do mapy.cz a pod odkazem Výškový profil zobrazit výškový profil trasy.

 

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 6

Výzva č. 6

Výzva trenérů: 12.-18.4.2021

vyzva-6.png

Cvičební část výzvy - karate Tabata

Během týdne od 12. do 18. dubna si zacvičte karate Tabatu - druh vysoce intenzivního intervalového tréninku (anglicky High Intensity Interval Training - HIIT).

 • Připravené cvičení můžeš za týden zacvičit jednou či dvakrát. Každé zacvičení je za 15 bodů.
 • Před každým cvičením se rozcvič, třeba podle Jakuba
 • Samotné cvičení proveď podle videa. Techniky, které neznáš, se snaž co nejlépe napodobit.
 • Po skončení cvičení natoč krátké video, kde cvičení zhodnotíš. Jak se ti cvičilo, jestli bylo cvičení náročné apod.
 • Po cvičení se pořádně protáhni (statický strečink)
 • Nahraná videa nám odevzdej na náš Google Disk. Video správně pojmenuj, např. prijmeni-jmeno-tabata-1

Kondiční část výzvy - Brněnské pověsti

Během týdne od 12. do 18. dubna bychom chtěli, abyste podnikali výlety do města na místa, ke kterým se váže néjaká pověst. Seznam pověstí je možné nalézt na Internetu, například zde.

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Za každé navštívené místo získáš bonus 8 bodů. Nejvíce se ti však započítá 10 míst, další navštívená místa nejsou bodována. Stále platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body. Sbírat kilometry můžeš vyrazit i do přírody a blízkého okolí.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste ve městě a dbejte na vaši bezpečnost. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Alespoň jednu fotografii pořiďte tak, aby na něm bylo vidět dané místo. Z fotek vytvořte koláž, ve které bude i název pověsti, která se k místu váže. Koláže pojmenujte prijmeni-jmeno-povesti-01. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš, každý kilometr se počítá!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 5

Výzva č. 5

Výzva trenérů: 5.-11.4.2021

vyzva-5.png

Cvičební část výzvy - II. kolo Národního poháru

Během týdne od 5. do 11. dubna natočte soutěžní videa a přihlašte se na druhé kolo Národního poháru.

 • Prostuduj si propozice a přihlášku na druhé kolo Národního poháru.
 • Pro účast v disciplíně kata Národního poháru natoč jeden videosoubor (jedna kata). Pokud se chceš zúčastnit i disciplíny kihon (pouze žákovské kategorie), natoč i video kihon (techniky dle propozic a věkové kategorie).
 • Žákovské kategorie se také mohou dobrovolně zúčastnit přidružené soutěže Pohár nadějí (disciplíny kata i kihon). V tom připadě je potřeba nahrát druhé video (nelze použít jedno zacvičení do obou soutěží). Startovné se platí zvlášť pro obě soutěže.
 • Před zahájením cvičení v každém videu musí každý soutěžící říci své jméno, název soutěže a název kata. Více informací naleznete v propozicích.
 • Před samotným cvičením kata či kihon se rozcvičte, například podle Jakuba:
 • Nahraná videa nám odevzdej na náš na náš Google Disk. Video správně pojmenuj např. prijmeni-jmeno-kata-NP, prijmeni-jmeno-kihon-nadeje
 • Po cvičení se pořádně protáhni (statický strečink)
 • Vyplň formulář s přihláškou

Kondiční část výzvy - památné stromy

Během týdne od 5. do 11. dubna bychom chtěli, abyste podnikali výlety k památným stromům ve městě Brně a jeho okolí.

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Za každý navštívený památný strom získáš bonus 8 bodů. Stále platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Fotografie pořiďte tak, aby na něm byl vidět daný strom spolu se znakem republiky. Fotky stáhněte do počítače, pojmenujte prijmeni-jmeno-strom. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 4

Výzva č. 4

Výzva trenérů: 29.3. - 4.4.2021

vyzva-4.png

Cvičební část výzvy - Zelená výzva

Během týdne od 29. března do 4. dubna splňte sérii různých zelených úkolů

 • Vyber si pět dnů v týdnu a každý den splň jeden úkol (v libovolném pořadí).
 • Za splnění úkolu dostaneš čtyři body. Pokud během plnění úkolu využiješ něco zeleného a na fotce jasně viditelného (triko, míč, čepice,...), dostaneš další bod navíc. Celkem tak můžeš za každý úkol dostat pět bodů. V každém úkolu musíš ale využít jinou zelenou věc.
 • Při každém úkolu pořiď fotografii. Po splnění všech úkolů z nich vytvoř koláž a tu nahraj na náš Google Disk. V koláži tak může být maximálně pět fotek, každá z jiného úkolu. Tato koláž slouží jako podklad pro udělení bodů.
 • Pokud se ti nepodaří nějaký úkol splnit, fotku z jeho plnění do koláže nedávej. Dostaneš méně bodů.
 • Můžeš nahrát i další samostatné povedené fotky či videa, pokud se jimi chceš pochlubit.
 • Jednotlivé úkoly:
  • Zelený míč
  • Zelené triko
  • Zelená žába

   vyzva-4-zaba.png&w=105&h=150
  • Zelená bota
  • Zelená hora

Kondiční část výzvy - tajenka

Během týdne od 29. března do 4. dubna bychom chtěli, abyste podnikali výlety a během jednoho takového výletu prošli námi připravenou trasu a splnili připravené úkoly.

Před odchodem z domu si vytiskněte (či opište) herní kartu s křížovkou. Také si nezapomeňte vzít s sebou mapu hry (ať již papírově či elektronicky) a propisku. Na každém z očíslovaných stanovišť v mapě naleznete zafóliovaný list se stejným číslem a zadáním. Odpověď napište do herní karty na příslušný řádek (CH považujeme za dvě písmena). Pokuď některou odpověď nebudete znát na místě na trase, otázku si vyfoťte a odpověď najděte doma za pomocí počítače, případně můžete využít internet v mobilu. Pokud bude nějaké stanoviště chybět či bude poškozené, prosím dejte nám to ihned vědět a my jej opravíme.

Po dokončení trasy se vyfoťte s vyplněnou herní kartou, kde vám vyjde závěrečná tajenka. Tuto fotku nám odevzdejte na náš Google Disk. Můžete nám odevzdat i další fotografie z průběhu vycházky. Za splnění výzvy získáte 20 bodů.

Kromě naší připravené trasy s tajenkou doporučujeme stále podnikat i další vycházky, udržovat se v kondici a sbírat body. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2). Stále získáte 2 body za každý kilometr.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní.

Je jen na tobě, kolik výletů podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 3

Výzva č. 3

Výzva trenérů: 22.-28.3.2021

vyzva-3.png

Cvičební část výzvy - Benchmark

Během týdne od 22. do 28. března si změř svou fyzickou výkonnost.

 • Cílem této výzvy je zjistit vaši současnou fyzickou kondici. Tento "benchmark" se skládá ze čtyř cviků (dřepy, kliky, tuleně, sedlehy), každý cvik se dělá přesně dvě minuty, mezi jednotlivými stanovišti je přesně jedna minuta pauza.
 • Cvičenec (nebo někdo druhý - podle libosti) počítá počet správně provedených cviků.
 • Plňte cviky v daném pořadí
 • Během dvou minut vašeho cvičení si můžete dělat přestávky podle vaší libosti.
 • Cílem je udělat co nejvíce opakování daného cviku.
 • Benchmark udělej jenom jednou v týdnu
 • Před samotným cvičením si pusť videa, kde ti Jakub ukáže, jak na jednotlivé cviky
 • Před cvičením si připrav papír, tužku a stopky
 • Až budeš připraven, začni cvičit:
  • Nejprve se rozcvičte podle Jakuba
  • Cviky
   • Dřepy - dělej dřepy (klasické - až dolů)
   • Kliky - klasické kliky
   • Záda - děláte tuleně (hřbet rukou na čelo)
   • Sedy lehy - pokrčte nohy v kolenou, šlapka na patě - přitahuj špičky, ruce zkřížené na prsou - nebo prsty na spánek
 • Po cvičení se pořádně protáhni (statický strečink)
 • Vyplň formulář s tvými výkony
 • Pokud to bude možné, pořiď jednu nebo dvě fotky a nahraj je na náš Google Disk.

Kondiční část výzvy - chráněná území ve městě Brně

Během týdne od 22. do 28. března bychom chtěli, abyste podnikali výlety do chráněných území ve městě Brně a jeho okolí.

Obzvláště vám doporučujeme lokalitu Kamenný vrch (koniklece) a Stránská skála.

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Za každou navštívenou oblast získáš bonus 8 bodů. Stále platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Fotografie pořiďte u cedule nebo rozcestníku s názvem chráněného území. Fotky stáhněte do počítače, pojmenujte prijmeni-jmeno-priroda-01. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů na rozledny podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 2

Výzva č. 2

Výzva trenérů: 15.-21.3.2021

vyzva-2.png

Karate část výzvy - druhá kata / kihon

Během týdne od 15. do 21. března si procvičíš svou druhou kata. Pokud ještě žádnou kata neznáš (chodíš ve středu do Náboru) procvičíš si Kihon.

 • Zahřej se podle videa s Pavlem
 • Začátečníci, Pokročilí a Dospělí 
  • Procvič si svou kata podle videa
  • Cvič jinou kata než minulý týden
  • Nahrej kata zacvičená naplno
 • Nábor
  • Procvič si základní techniky (Kihon) s Terezkou
  • Své cvičení nahraj na video
 • Nahrané video nám odevzdej na náš na náš Google Disk. Video správně pojmenuj např. prijmeni-jmeno-kata-02, nebo prijmeni-jmeno-kihon

Kondiční část výzvy - Rozhledny

Během týdne od 15. do 21. března bychom chtěli, abyste podnikli alespoň jeden výlet na rozhlednu ve vašem okolí (okolí svého bydliště). Zde jsou naše návrhy:

Výletů během týdne můžeš udělat víc. Za každou navštívenou rozhlednu získáš bonus 15 bodů. Stále platí platí, že za každý kilometr, který ujdeš, získáš 2 body.

Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Fotky stáhněte do počítače, pojmenujte prijmeni-jmeno-rozhledna-01. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik výletů na rozledny podnikneš!

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)

Výzva č. 1

Výzva č. 1

Výzva trenérů: 1.-14.3.2021

vyzva-1.png

Karate část výzvy - první závodní kata

Během týdne od 1. do 14. března si trénuj svou první závodní kata. Pokud ještě žádnou závodní kata nemáš, procvičuj si Taikyoku Shodan. Chtěli bychom, aby sis tuto svou katu zacvičil podle našeho návrhu alespoň 3x týdně.

 • Ráno si kata projeď pomalu, nespěchej, snaž se dělat vše pomalu a pečlivě. Dbej na správnou formu. Takto si katu projeď alespoň 3x
 • Odpoledne se zahřej (stačí 7 minutový dynamický strečink) a následně katu zacvič:
  • Rozcvička
   • 10x angličák
   • skákat panáka v Zenkutsu dači (1 minuta)
   • 10x angličák
   • skákat přes švihadlo - pokud nemáš tak fiktivní (1 minuta)
   • horolezec (jsi ve vzporu a přitahuješ kolena - na střídačku - rychle 1 minuta)
   • skákat přes švihadlo - pokud nemáš tak fiktivní (1 minuta)
   • rozhýbej si tělo, začni od hlavy-krk, ramena, ruce, trup, boky až po šlapky
  • zacvič si katu - dynamicky (ne úplně naplno), alespoň 3x
  • zacvič si katu závodně = naplno 1-2x
 • Ke konci týdne popros mamku, taťku či sourozence, aby tvou katu natočili. Snaž se nahrát svůj nejlepší výkon. Cvičit můžeš v kimonu, nebo v teplákách (záleží na tobě).
  • nahranou katu stáhni do počítače
  • soubor pojmenuj např. prijmeni-jmeno-kata-01
  • správně pojmenovaný soubor nahraj na náš Google Disk (instrukce níže)
 • Vaši odevzdanou katu ohodnotí naši juniorští trenéři/rozhodčí. Tato kata bude použita do březnového I. kola NP, pokud se závodů rozhodnete účastnit.

Kondiční část výzvy - procházka

Během týdne od 1. do 10. března bychom chtěli, abyste podnikli alespoň jednu procházku v okolí svého bydliště. Zde jsou naše návrhy:

Procházka by měla být alespoň 8 km dlouhá. Vaši procházku vždy proberte s vašimi rodiči (platí pro mladší 18 let). Vždy se chovejte zodpovědně, tzn. myslete na to, že jste v přírodě, dbejte na vaši bezpečnost a buďte ohleduplní. Během procházky pořiďte několik fotografií, které nám opět nahrajete na náš Google Disk. Fotky stáhněte do počítače, pojmenujte prijmeni-jmeno-prochazka-01. Pokud si na začátku vaší procházky spustíte ve vašem telefonu turistickou aplikaci např. Stopaře (od mapy.cz), nebo Adidas Running nebo něco podobného, můžete nám po skončení procházky nahrát i tzv. Screenshot vaší obrazovky s vaší trasou. Pokud aplikaci nemáte, vyznačte vaši trasu do mapy.cz a nahrajte nám tento Screenshot (ukázka 1ukázka 2).

Je jen na tobě, kolik procházek během termínu výzvy uděláš!

Odkaz na stránku týkající se Výzev trenérů (zde najdete vše potřebné)

Sledovat nás můžete také na Instagramu a Facebooku

Instagram - oficiální instagramové stránky oddílu

Facebook - oficiální facebookové stránky oddílu

Odkaz na fotky, které nám posíláte (viz naše Fotogalerie)Kde cvičíme / kontakty na trenéry

Tělocvična:
ZŠ Otevřená
Brno - Žebětín
mob.: 777 675 262

Kontakty na hlavní trenéry:
Mgr. Martin Staníček (4 DAN): 777 675 262
Mgr. Václav Cetl (4 DAN): 732 757 236 Své dotazy zasílejte na e-mailovou adresu info@ospprtk.cz