Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno Fudokan karate Brno

Úrazy, pojištění, průkaz karate, sportovní prohlídka a známka ČUBU

Na této stránkce naleznete veškeré informace, které potřebujete k vyřízení škodné události (úrazu), informace k ÚRAZOVÉMU pojištění, průkazům karate a známkám ČUBU.

Postup při nahlášení úrazu:

 1. Nahlášení trenérům – ihned na tréninku (závodech, semináři, soustředění apod.), nebo co nejdříve po skončení akce kde se úraz stal pomocí formuláře pro nahlášení úrazu trenérům. Nahlášení provede cvičenec (jeho zákonný zástupce) ústně, nebo telefonicky nebo emialem. Potřebujeme od vás znát (kde se úraz stal, jak se úraz stal, svědky apod. viz formulář)
 2. Pojišťovna a vy – podrobně si projděte všechny níže uvedené odkazy
 3. OSPPRTK – následně necháme formulář potvrdit svazem
  • dodejte nám vyplněný formulář i zprávy od lékaře
  • dodejte nám váš průkaz karate, kdde musí být platná známka ČUBU a platná lékařské prohlídka (sportovní prohlídka)
  • my odešleme originál formuláře do Prahy k potvrzení
  • formulář potvrdí příslušné orgány svaz či ČUBU
  • potvrzený formulář vám vrátíme se všemy dalšími dokumenty
 4. Vy – dokončení ohlášení škodné události

Průkaz karate

V našem oddílu má průkaz karate každý karateka (cvičenec karate). Průkaz plní několik funkcí:

Povinností každého karateky je mít průkaz řádně vyplněn (včetně známek ČUBU a lékařských prohlídek) a předkládat jej na akcích jako jsou závody, páskování, semináře.

Sportovní prohlídka

Jde o lékařskou prohlídku, platnost je 1 rok od vystavení. Povinností každého karateky je mít v průkazu karate platnou lékařskou prohlídku. Potvrzení vystavuje sportovní lékař. Bohužel, dle platné legislativy Vyhlášky číslo 391/2013 Sb - Vyhláška o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu. Karate spadá do tzv. Zdravotně náročných sportovních disciplín a je dle této vyhlášky vyžadována Sportovní prohlídka. Tuto prohlídku provádí specialista (sportovní lékař), zde uvádíme několik kontaktů na centra sportovní medicíny.

Pravděpodobně se u svého privátního lékaře setkáte s tím, že Vám potvrzení do průkazu odmítne vystavit. Pokud Vám potvrzení praktický lékař vystaví, je toto potvrzení v průkazu k ničemu (dle výše zmíněné Vyhlášky). Rád vám tuto problematiku vysvětlím osobně, pokud budete mít zájem.

Proč je prohlídka důležitá? My jako trenéři máme od specialisty potvrzené, že je Vaše dítě schopné účastnit se tréninků (a další akcí) karate. Platná sportovní prohlídka je také důležitá k tomu, aby platila úrazová pojistka (vysvětlení výše).

Známka ČUBU

V současnosti se známka do průkazu karate již nelepí. Do místa pro známku vám potvrdíme její zakoupení. Vyzváni k dodání průkazu karatebudete emailem. Platnost známky je 1 kalendářní rok. Známka má dvě funkce:

Úrazová pojistka platí pouze s platnou známkou ČUBU a platnou sportovní prohlídkou.Kde cvičíme / kontakty na trenéry

Tělocvična:
ZŠ Otevřená
Brno - Žebětín
mob.: 777 675 262

Kontakty na hlavní trenéry:
Mgr. Martin Staníček (3 DAN): 777 675 262
Mgr. Václav Cetl (3 DAN): 732 757 236 Své dotazy zasílejte na e-mailovou adresu info@ospprtk.cz